Třída 6.B

Planetárium Praha

30. 1. 2020

Během 1. pololetí jsme třikrát navštívili Planetárium, abychom si jednak doplnili znalosti z učiva určeného pro 5. ročník, ale abychom si také užili nádhernou projekci v tomto jedinečném objektu.

Pořady (zdroj www.planetum.cz):

1. Pohyby Země
    Oblíbený pořad v nové modernizované verzi vysvětluje příčiny střídání dne a noci. Pořad obsahuje také přehled těles Sluneční soustavy a porovnání jejich pohybů a sklonů rotačních os se Zemí.

2. Kde začíná vesmír
    Seznámení se základními údaji o planetě Zemi, Měsíci, Slunci, Sluneční soustavě i jednotlivých planetách.

3. Polaris 2
    Lucie a tajemství padajících hvězd

Poslední společné vystoupení na Vánoční akademii

19. 12. 2019

Po čtyřech letech jsme naposledy v rámci 1. stupně vystoupili v KD Kyje na školní Vánoční akademii. Tentokrát jsme kromě koled zařadili i nevánoční písně, aby děti mohly předvést, jak se v rámci hudební výchovy naučily za jeden rok hrát na kytary. Spojení krásného zpívání za doprovodu kytar a výborného výkonu Alžběty Vondrové na violoncello zanechalo velmi dobrý dojem, alespoň dle milých a kladných ohlasů z řad diváků.

Projekt ERASMUS – vzájemné poznávání české a slovenské historie

29. 11. 2019

V týdnu od 25.11. do 29.11. nás navštívili žáci a pedagogové ze ZŠ Važecká (Prešov). Naše škola připravila bohatý program na celý týden a v pátek vše vyvrcholilo společným výletem s naší třídou na jeden z nejznámějších hradů České republiky, tedy na Karlštejn. Na poslední den jsme připravili i pracovní list (viz ukázka), díky kterému si naši hosté mohou připomínat cestu do zahraničí.

Dopis žáků

ukázky z pracovního listu