Třída 4.A

Vánoční besídka a rozlučka se spolužačkou

21. 12. 2020

Dne 18. 12. 2020 jsme se sešli, abychom se mimo jiné obdarovali dárky od Ježíška, vzájemně si ochutnali cukroví, rozloučili se s naší „super“ spolužačkou, která se „přestěhovala“ na jinou školu a připili si na nový rok s přáním, abychom se sešli opět brzy ve škole a „corona“ se nám vyhnula.

vánoční besídka

Projekt: Vánoce, kostel a všední den

21. 12. 2020

Dne 15. 12. 2020 jsme navštívili nejstarší románský kostel v Praze – kostel sv. Bartoloměje v Kyjích, který je od roku 1958 chráněn jako kulturní památka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, prohlédli jsme si vyzdobený kostel, došli až do nejvyššího patra, rozhlíželi se po kraji, zvonili jsme na zvon, zazpívali jsme si vánoční koledy za doprovodu varhan a při odchodu dostali bonbon. Všem se nám to líbilo.

kostel 1

kostel 2

ŠVP Hrachov

3. 11. 2020

V předposledním zářijovém týdnu jsme byli na škole v přírodě. Měli jsme hezké počasí, chutné jídlo, dobrou náladu a na závěr pobytu i velkou radost, že se naše třída, která jela poprvé na ŠVP, umístila na 1. místě ze všech zúčastněných tříd v celotáborové hře „Putování za Svatým grálem“.

Škola v přírodě Hrachov

Barevný týden

21. 2. 2020

Poslední školní únorový týden 17. – 21. 2. 2020 před jarními prázdninami byl ve znamení barev. V pondělí žlutá, v úterý modrá, ve středu šedá, ve čtvrtek červená a v pátek černá barva. Zde se můžete kouknout, jak nám to slušelo.

Mít tak pejska

14. 2. 2020

V pátek 14. 2. 2020 jsme absolvovali zajímavý program „Mít tak pejska“, kde se žáci dozvěděli klady i zápory související s péčí o psa. Na konci programu si všichni vyzkoušeli jednoduchý povel, pohladili si čtyřnohé „fešáky“ a odnesli si věci na památku.

Společné foto se psy

Vánoční exkurze

20. 12. 2019

Poslední školní den jsme si v kostele sv. Bartoloměje v Kyjích zazpívali pět vánočních koled a písní. Poté jsme navštívili Staroměstské náměstí, kde hrála vánoční hudba, voněly kolem nás sladké i slané dobroty a všude bylo vidět plno krásných věcí, které umocňovaly vánoční atmosféru.

Třída na staroměstském náměstí

Besídka s dárky

19. 12. 2019

Předposlední školní den ve škole jsme si zpříjemnili dvouhodinovou besídkou s dárky a dobrotami. Ochutnávali jsme různá cukroví, slané dobroty … i pití.

Třída s dárky

Třída u pohoštění

Vánoční jarmark

3. 12. 2019

Dne 3. 12. 2019 se konal pravidelný Vánoční jarmark, na kterém jsme prodávali naše povedené výtvory.

Výrobky na jarmark