Třída 7.A

Dějepis - Egypt - prezentace

3. 3. 2023


Slavnostní stužkování

Předposlední den školy – 29. 6. – odpoledne jsme se sešli v Kulturním domě v Kyjích, abychom se slavnostně rozloučili… Nejprve rodiče i žáci zhlédli 16 minutový film – sestřih zážitků a momentů, které třída za poslední tři roky zažila. Následoval velký potlesk, slavnostní stužkování. Každý žák obdržel podepsanou stužku s jeho jménem, pak bylo společné focení a rozloučení.

Stužkování

Projekt tablo: "Tak jde čas"

Ke Dni dětí jsme vyrobili tablo s názvem Tak jde čas… Jsou zde fotky, které každý žák přinesl ze svého dětství. Nejprve jsme se hádali, kdo je kdo? Poté vzniklo toto společné tablo, které nám viselo celý měsíc na vstupních dveřích do třídy. 

Tak jde čas

Přespávání ve škole

Uprostřed týdne v polovině června se uskutečnilo přespávání ve škole. Sešli jsme se, hráli hry, společně jsme se navečeřeli, zhlédli film, měli diskotéku, opět hráli hry a šli spát. Moc se nám spát nechtělo… Druhý den se únava trochu projevovala. Máme ale nezapomenutelné zážitky, které za to stály!

Přespávání ve škole

Projekt Evropa

První letní den žáci 5. A – po půlroční práci při hodinách VL s paní uč. L. Popelovou – si připravili pro všechny žáky 1. stupně několik stanovišť, kteří plnili zajímavé (tvořivé, naučné i hravé) úkoly.

Projekt Evropa

Zábavný park Mirakulum

Tento celodenní výlet dostali žáci jako dárek oslavy „Dne dětí“. Užili jsme si plno zábavy, teplého a slunného počasí… I když ráno, když jsme se na cestu vypravovali, to tak rozhodně nevypadalo (bylo zataženo a dost pršelo).

Zábavný park Mirakulum

Muzeum fantastických iluzi

Dne 25. 5. 2022 jsme si šli užít dopoledne do Muzea fantastických iluzí. Zjistili jsme, jak udělat určité triky… Nafotili spoustu zajímavých iluzí… Velmi se nám tam líbilo.

Muzeum fantastických iluzí

České muzeum hudby

Dne 5. 5. 2022 jsme navštívili České muzeum hudby. Viděli jsme zajímavá zvířata, poslouchali nejen známou hudbu, dozvěděli se nové informace…

České muzeum hudby

Škola v přírodě - Svor 2022

Poslední týden v dubnu 25. – 29. 4. jsme odjeli na školu v přírodě do Svoru u Nového Boru. Bydleli jsme převážně v chatkách, počasí bylo různé. Zažili jsme zábavu, vystoupali jsme na horu Klíč, dopoledne se učili, odpoledne plnili úkoly celotáborové hry. Žáci nejraději vzpomínají na výšlap na Klíč a na polední klid… Vůbec se nám nechtělo jet tak brzy zpátky. Na památku nám bude řada fotek a vytvořená kronika.

ŠVP Svor

Projekt: Sluneční soustava

11. 2. 2022

Přelom ledna a února jsme si hodiny přírodovědy zpestřili projekty na téma Sluneční soustava. Každý se zhostil úkolu po svém. Všem se úkol velmi povedl, všichni měli originální práce.

Pololetní vysvědčení

31. 1. 2022

Poslední leden – 31. 1. – se i u nás ve třídě rozdávalo vysvědčení… Všichni se už těšili, až zjistí, co budou mít za půlroční práci.

Pololetní vysvědčení

Pololetní vysvědčení

Zimní radovánky

21. 1. 2022

Zima bez sněhu není zima… A když už sníh napadl, museli jsme si ho užít… Sluníčko svítilo, koulovačka všechny bavila…

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Když se všichni sejdeme

7. 1. 2022

Když se všichni sejdeme

Když se všichni sejdeme

Vánoční besídka

21. 12. 2021

Dne 21. 12. 2021 jsme měli Vánoční besídku... Ježíšek všem přinesl krásné dárky a my si užívali – sice trochu v omezení – předvánoční atmosféru.

Vánoční besídka 5.A

Vánoční besídka 5.A

Vánoční zpívání před školou

21. 12. 2020

Vánoční zpívání

Vánoční besídka a rozlučka se spolužačkou

21. 12. 2020

Dne 18. 12. 2020 jsme se sešli, abychom se mimo jiné obdarovali dárky od Ježíška, vzájemně si ochutnali cukroví, rozloučili se s naší „super“ spolužačkou, která se „přestěhovala“ na jinou školu a připili si na nový rok s přáním, abychom se sešli opět brzy ve škole a „corona“ se nám vyhnula.

vánoční besídka

Projekt: Vánoce, kostel a všední den

21. 12. 2020

Dne 15. 12. 2020 jsme navštívili nejstarší románský kostel v Praze – kostel sv. Bartoloměje v Kyjích, který je od roku 1958 chráněn jako kulturní památka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, prohlédli jsme si vyzdobený kostel, došli až do nejvyššího patra, rozhlíželi se po kraji, zvonili jsme na zvon, zazpívali jsme si vánoční koledy za doprovodu varhan a při odchodu dostali bonbon. Všem se nám to líbilo.

kostel 1

kostel 2

ŠVP Hrachov

3. 11. 2020

V předposledním zářijovém týdnu jsme byli na škole v přírodě. Měli jsme hezké počasí, chutné jídlo, dobrou náladu a na závěr pobytu i velkou radost, že se naše třída, která jela poprvé na ŠVP, umístila na 1. místě ze všech zúčastněných tříd v celotáborové hře „Putování za Svatým grálem“.

Škola v přírodě Hrachov

Barevný týden

21. 2. 2020

Poslední školní únorový týden 17. – 21. 2. 2020 před jarními prázdninami byl ve znamení barev. V pondělí žlutá, v úterý modrá, ve středu šedá, ve čtvrtek červená a v pátek černá barva. Zde se můžete kouknout, jak nám to slušelo.

Mít tak pejska

14. 2. 2020

V pátek 14. 2. 2020 jsme absolvovali zajímavý program „Mít tak pejska“, kde se žáci dozvěděli klady i zápory související s péčí o psa. Na konci programu si všichni vyzkoušeli jednoduchý povel, pohladili si čtyřnohé „fešáky“ a odnesli si věci na památku.

Společné foto se psy

Vánoční exkurze

20. 12. 2019

Poslední školní den jsme si v kostele sv. Bartoloměje v Kyjích zazpívali pět vánočních koled a písní. Poté jsme navštívili Staroměstské náměstí, kde hrála vánoční hudba, voněly kolem nás sladké i slané dobroty a všude bylo vidět plno krásných věcí, které umocňovaly vánoční atmosféru.

Třída na staroměstském náměstí

Besídka s dárky

19. 12. 2019

Předposlední školní den ve škole jsme si zpříjemnili dvouhodinovou besídkou s dárky a dobrotami. Ochutnávali jsme různá cukroví, slané dobroty … i pití.

Třída s dárky

Třída u pohoštění

Vánoční jarmark

3. 12. 2019

Dne 3. 12. 2019 se konal pravidelný Vánoční jarmark, na kterém jsme prodávali naše povedené výtvory.

Výrobky na jarmark