Třída 4.B

Mít tak pejska

14. 2. 2020

Naše třída se zúčastnila interaktivního projektu „Mít tak pejska“. Lektoři Eva a Ondra pod záštitou agentury Kroužky připravili zajímavé setkání dvou kanisterapeutických psů plemene Bernský salašnický pes s dětmi. Žáci se dozvěděli o léčebných účincích terapeutických psů na člověka a mohli si Vendy a Lilly pohladit.

Na vlastní oči jsme viděli situaci, kdy zazvonil mobil - Lilly ho našla, vzala do tlamy a přinesla páníčkovi. Hrou s barevnými obrázky si všichni vyzkoušeli venčení, výcvik a další náležitosti, které k chovu psa patří. Pomyslnou třešničkou na dortu byl konec pořadu, kdy mohly dávat povely psímu kamarádovi samy děti (sedni, lehni, štěkej…). Jen škoda, že se nedostalo na všechny zájemce.

Děti se psem

Lilly si hlazení dětí moc užívala

Děti se psem

Fariz, Hans, Aneta, Nela, Lada, paní lektorka Eva a pes Vendy